Cuma, Ekim 15, 2010

BİR TELAŞ ALDI BİZİ

Bir telaş aldı ki bizi bu son 4-5 ay sormayın gitsin. Yaz başında başlayan yeni eve taşınma heyecanı beraberinde koşturmaca, yorgunluk, sevinç ve huzuru beraberinde getirdi.

Yıllardır ev değiştirme hayalim sonunda gerçek oldu. Oldu da yaz ayında iki çocukla bu hiç kolay olmuyormuş.

Önce eski eşyalardan, ıvırzıvırlardan kurtulacak olmanın sevinci, sonrasında nereden başlasam acabaları, ve start düğmesine basınca pilimin bitme durumları... Off ne zormuş taşınmak.

Ben bu telaşı yaşarken diğer tarafta kardeşim ikinci çocuğunu kucağına almak için gün sayıyordu. Ve bizim taşınma haftamızda minik Kutay'ımız dünyaya geldi. Bir telaşta onunla beraber yaşadık :).

Bunaltan sıcaklarla biz eve yerleşmeye çalışırken bir yandan ne zaman dinleneceğiz, tatil yapacağız diye hayal kuruyorduk. Damla iyice bunalmaya başlamıştı. Ara ara yazlığa kaçamaklar yaptık e bu da bizim yerleşmemizi uzattı haliyle.

Derken okulların açılma günü geldi çattı.

Kızım artık okullu oluyordu. 1. sınıfa başlıyordu ve bu tabii ki yeni okulunda yeni arkadaşlarıyla daha da bir heyecan yarattı onda. Allahtan çabuk alıştı.
Kardeşi ile ilk hafta bayağı bir ziyaret ettik kendisini.

Herşey güzel başladı umarım böyle gider :). El yazısı öğrenme çalışmaları hızlanmaya başlıyor. E el ele elele derken Damla'da sıkılma belirtileri gösteriyor. Biraz sabırsız ve rahat, fazla oyuna düşkün olduğu için ne yapacağız bilmiyorum bu hanımla.

Okul dönüşü ablayı karşılama

Demir onunla beraber okumayı sökecek bu arada :). Biz harfleri okurken o da tekrarlıyor bizimle, ablası yazarken onun da elinde kağıt kalem masada yerini alıyor.

Hadi hayırlısı bakalım......

Not: Hamarat Diva da ki  'Beslenme Çantası' ile ilgili yazım
http://hamaratdiva.com/Yazilar.aspx?kid=40&id=946  da, ziyaret etmeyi unutmayın :).

Bir kaç foto daha

Anneannemizin bahçesinin misafirleri :)
Ve bahçesinin güzel çiçeklerinden bir örnek

Hiç yorum yok: